WordPress Tema Tasarım Kursu

WordPress Tema Tasarım Kursu

  • Çağrı Merkezi
    444 33 07
  • Whatsapp
    (530) 304 98 98
  • Çözemediğiniz Sorular
    (530) 304 98 98

Kursun Tanımı

Akademi Dünyası Eğitim Merkezi WordPress Tema Tasarım kursu; Alan adı ve hosting alınması wordpress kurulum ve ayarlarının yapılması sitenin yayınlanması tema seçimi ve yüklenmesi menü ve sayfaların oluşturulması gerekli temel eklentilerin kurulması wordpress site yedekleme ve site ziyaretçi istatistiklerinin izlenmesi konularını içerir. WordPress kursu derslerimiz tamamen uygulamalı olup tüm çalışmalar sizin yapmak istediğiniz web sitesi üzerinden gerçekleşecektir.

Kimler Bu kurstan yararlanmalı?

* Hızlı bir başlangıç ile web sitesini kurmak isteyenler

* Web tasarımcısıyla problem yaşayıp basit bir şekilde sitesini yönetmek isteyenler

* WordPress ödevini başarıyla tamamlamak isteyen üniversite öğrencileri

* Hızlı Bir Şekilde WordPress Öğrenip Kişisel Kurumsal Site ya da Blog Açmak İsteyenler

 

Kursun Kazanımları

WordPress kursunu aldıktan sonra firma web sitesi kurumsal web sitesi kişisel web sitesi şirket sitesi emlak sitesi blog oyun sitesi gibi birçok siteyi kendi başınıza kurup yönetebilirsiniz.

 

Kursun İçeriği

* Alan Adı (Domain) ve WordPress'e Uygun Hosting Alımı

Alan adı (domain) ve hosting kavramları doğru alan adı ve hosting seçimi nasıl yapılır? Uygulamalı olarak isminiz.com şeklinde alan adı ve Wordpress'e uygun hosting alımı.

* Wordpress Kurulum ve Ayarları

WordPress'in hızlı bir şekilde hosting'e kurulması. WordPress yönetim paneline erişim yönetim paneli menülerinin tanıtılması Wordpress ayarları ve kurulum sonrası ilk ayarlarının yapılması. WordPress'in çalışma yapısının anlaşılması.

WordPress'te Doğru Tema Seçimi ve Yüklenmesi

İçeriğinize uygun doğru tema seçimi. Ücretli tema nasıl alınır ve yüklenir? Hangi ücretsiz temalar kullanılabilir. Tema yüklenmesi ve ayarlarının yapılması. Bileşenlerin (Widget) temadaki yerleşiminin ayarlanması. Demo/Dummy içeriğin siteye yüklenmesi. Temayı satın aldığınız görünümüne getirme ve özelleştirmelerin yapılması. Custom CSS ile tema üzerinde basit değişiklikler.

* Sayfa Yazı ve Menüler

Sayfa ve yazı oluşturma. Sayfa ve yazı arasındaki farklar hangisi nerede kullanılmalıdır? Yazı özellikleri (Etiket kategori yazı tipi öne çıkarılmış görsel vb.) İçerik hazırlama. Visual Composer ile sayfa tasarımı. Slider ve galeri ekleme. Menünün oluşturulması ve düzenlenmesi. Alt menü ve bağlantı menüleri. Bileşen alanlarında menü kullanımı.

 

* Wordpress Gerekli Temel Eklentileri

Kurulması gereken temel eklentiler ve bunları ayarlamalarının yapılması. Eklenti seçerken dikkat edilmesi gerekenler. Eklenti yükleme. İletişim formu eklentisi SEO ve Güvenlik eklentileri

* Sosyal Medya

Facebook sayfanızın bileşen alanına eklenmesi Twitter akışı ekleme Temanın desteklediği sosyal medya bağlantılarının siteye eklenmesi.

* Site İçi SEO

SEO eklenti ayarlarının yapılması. Google Snippet'in ayarlanması. Sosyal medya hesaplarının SEO için yapılandırılması. no-follow no-index ayarlarının yapılması Google Analytics kodunun siteye eklenip ziyaretçilerin takibi Google Analytics'e genel bakış. Dönüşüm sayfası hazırlama. Google Search Console'a kayıt. Hız testleri ve iyileştirmeler yapılması

* WordPress ve Sunucu Güvenliği

Kullanıcı tarafında dikkat edilmesi gerekenler. Güvenlik eklentilerinin kurulum ve ayarları .htaccess ile ileri güvenlik önlemleri. Bruteforce atakların engellenmesi.

* Wordpress Site Yedekleme

Emek ve zamanınızın boşa gitmemesi için sitenizi tamamladıktan sonra yapmanız gereken yedekleme işlemleri. Veri tabanı yedeği alma. İçe/Dışa Aktarma. Dosya yedeklerinin alınması

 

 

Kursun Programı

Birebir Özel Eğitim. 30 Saat

 

Belgelendirme

Akademi Dünyası Eğitim Merkezi KATILIM BELGESİ.

Yorum Yapın

 
 

Çağrı Merkezi
444 33 07

Whatsapp
(530) 304 98 98

Çözemediğiniz Sorular
(530) 304 98 98

Detaylı Bilgi İçin Lütfen Formu Doldurunuz

Çağrı merkezimiz 24 saat içinde size geri dönüş sağlayacaktır.

 
 
 
 
 

Anlaşma Ortaklarımız